Sıkça Sorulan Sorular

Mezunlarla İletişim Ofisi

Mezunlarla İletişim Ofisi'nin sunduğu hizmetlerden faydalanabilmek için herhangi bir aidat ödeme yükümlülüğüm var mıdır? Mezun Bilgi Sistemine üye olabilmek için herhangi bir ücret ödemem gerekli midir?
Hitit Üniversitesi Rektörlüğü bünyesinde kurulan Ofisimiz Dernek özelliğine sahip bir kuruluş olmadığından, hizmetlerimizden faydalanabilmek için herhangi bir aidat ödeme yükümlülüğünüz de yoktur. Ayrıca; ofisimizin yönetiminde olan Mezun Bilgi Sistemi, mezunlarımız ile üniversitemiz arasındaki bağı koparmamak için ve iletişimi korumaya yönelik oluşturulmuş bir interaktif iletişim aracıdır ve katılım tamamen ücretsizdir.


Mezun Bilgi Sistemindeki Bilgilerimi güncellemede sıkıntı yaşıyorum!
Aktif olan Mezun Bilgi Sistemi hesabınızdaki güncellemeler için tüm aşamaları gerçekleştirdiğiniz halde sistem yine aşağıdaki gibi hatalar veriyorsa 0364 219 1919'dan ofisimize ulaşabilir ya da mezun@hitit.edu.tr adresinden ilgili sorununuzu tarafımıza iletebilirsiniz.
İsim / Soyisim / TC kimlik No / e-posta Adresi /Akademik Bilgiler kısımlarını güncelleme aşamasında değişiklik yapamıyorum?
Sistem güvenlik kontrolleri nedeniyle ve mükerrer kayıtlara engel olmak için bu kısımları kullanıcı güncellemelerine kapatmıştır. Yalnızca sistem yöneticisi tarafından değişiklik ve düzeltme yapabilmektedir. Ofisimize mail yolu ile düzeltmek istediğiniz bilgilerinizi gönderebilirsiniz.
Sisteme üyelik aşamasında TC kimlik numaram doğru olduğu halde hata uyarısı alıyorum ne yapmalıyım?
Sistem güvenlik kontrolleri kapsamında mükerrer kayıtlara engel olabilmek ve kişi doğrulaması yapabilmek için bu uyarıyı verir. Sistemde aktif olan bir üyeliğiniz olabilir veya aynı TC kimlik no ile başka bir kayıt yapılmış olabilir.
Dönem arkadaşlarımı bulmak ve iletişim bilgilerine ulaşmak istiyorum?
Gizlilik protokolleri gereği mezunların bilgilerini aktaramıyoruz. Mezun Bilgi Sisteminde kaydı olan mezunlar sistem içerisinde "mezun arama motoru" üzerinden kayıtlı mezunların, gizlilik seçenekleri çerçevesinde bilgilerine ulaşılabilir.
Diplomamı nereden alabilirim?
Üniversitemiz Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı'na bizzat başvurarak alabilirsiniz. http://www.oidb.hitit.edu.tr